Zoznam produktov značky Világi Winery

Zobrazuje sa 1-4 z 4 položiek
Veltlínske zelené 2020... Veltlínske zelené 2020...
  • Novinka

Veltlínske zelené 2020 (Világi Winery)

Cena 11,00 €

Veltlínske zelené je odrodou bieleho hrozna, ktorou je naša vinohradnícka oblasť preslávená. Ide o odrodu uznávanú a azda aj najdôležitejšiu. Jej svetložltá farba odráža živosť a sviežosť. Vôni dominuje zelené korenie a zelené jablko, objavíte v nej aj exotické citrusové arómy. Chuť je plná, charakteristická, s temperamentnými kyselinami obklopenými minerálmi terroiru. Víno je verné svetovo preslávenej spoľahlivosti odrody Veltlínske zelené, pričom je doplnené neopakovateľnou chuťou, ktorú ponúka jedinečné prostredie kopcov okolo Chľaby.

Iršai Oliver 2021 (Világi... Iršai Oliver 2021 (Világi...
  • Novinka

Iršai Oliver 2021 (Világi Winery)

Cena 11,80 €

Už pri nalievaní do pohára zacítime bohatú a intenzívnu arómu, ktorá je pre odrodu charakteristická. V pohári sa objaví zelenkavo žltá farba s odleskom bledo žltej. Vôňa sa z pohára doslova rozlieva. Je podmanivá, ľahká, ovocná a pritom elegantná a plná. Vo víne môžeme objaviť vôňu kvetov bazalky a hrozna, pri jeho ochutnávaní sa snúbia svieže prírodné chute s temperamentnými kyselinami. Dlhá dochuť dúška je presne taká, ako keď oberáte strapec hrozna - bobuľu po bobuli. Víno sa ideálne hodí k ľahším jedlám, ako je prosciutto s melónom či grilované ryby.

Frankovka modrá rosé 2021... Frankovka modrá rosé 2021...
  • Novinka

Frankovka modrá rosé 2021 (Világi Winery)

Cena 12,80 €

V pohári nájdeme špeciálny fialový odtieň, ktorý dotvárajú fialové odlesky. Vôňa je svieža, plná červených ovocných bobúľ, najmä čerešní a višní, ktoré sú pre Frankovku modrú charakteristické a určujúce. Tak ako pre vôňu, aj pre chuť je typická plnosť, vibrujú v nej príjemné a svieže kyseliny, ktoré sprevádza až do konca sviežosť v dúšku. Vďaka jemnému spracovaniu a trojhodinovej macerácii hrozna nesie v sebe víno pozdrav od životaplného viniča s odkazom na osobitý charakter chľabských vínnych rév.

Frankovka modrá 2018... Frankovka modrá 2018...
  • Novinka

Frankovka modrá 2018 (Világi Winery)

Cena 14,20 €

Víno je vyrobené tradičným procesom, ktorý sa používa pri príprave červeného vína. Jeho farba je rubínovo červená, vo vôni nájdete všetky tóny charakterizujúce Frankovku modrú: predovšetkým škoricu, čerešne a ríbezle. Základom chute je zamat červených bobúľ, ktorú dotvárajú tóny zaoblených trieslovín zo zrenia v drevených sudoch. Vďaka skvelým základným ingredienciám a dlhodobej macerácii a tiež zreniu v 1200-litrových Kádár Harmony sudoch. Vďaka jemnému spracovaniu hrozna nesie v sebe víno pozdrav od životaplného viniča s odkazom na osobitý charakter chľabských vínnych rév.